Kurban Bayramına Özel Et Yemekleri Tarifleri

Kurban Bayramına Özel Et Yemekleri Tarifleri

views: 4815

Kurban Bayramına Özel Et Yemekleri Tarifleri

Kurban bayramını yaşadığımız şu günler hem bayramlaşma ve insan ilişkileri, hem dostlarla birlikte kurulan sofralar hem de birbirinden güzel et yemekleri tarifleri için özel seçenekler sunuyor. Eş-dostla birlikte yenen güzel yemekler ise hem birlikte olmanın verdiği keyfi hem de birbirinden farklı özel gün tariflerinin verdiği lezzeti bir arada barındırıyor.

Kurban bayramında kurban kestikten sonra bundan hazırlanacak yemekler de özen gösterilerek hazırlanıyor. Kurbanın dağıtılmak için ayrılan kısmı dışında evde bırakılacak kısmı kıymalık, parça et, kavurmalık vb. olarak ayrıldıktan sonra geriye kalıyor enfes sofralar için hazırlanacak tariflere. Kurban bayramı sofralarını daha çok et yemeklerinin oluşturması elbette çok normal. Ayrıca, sadece bayram sofraları için değil bayramı takip eden günlerde de et yemeği tüketimi bir süre devam ediyor. Bu nedenle işte sizlere fikir verecek ve bayram sofralarınızı lezzetiyle doldurup güzel anılar için ortam oluşturacak kurban bayramına özel et yemekleri tarifleri oktay usta’dan…

kurban-bayramına-özel-et-yemekleri-tarifleri-oktay-usta

 1. Bayram Kavurması
 2. Pilavlı Pirzola Dolması
 3. Hamurda Kuzu İncik
 4. Sebzeli Küşleme Sarma
 5. Tekirdağ Köftesi
 6. Nohutlu Kuzu Gerdan Haşlama
 7. Oruk Kebabı
 8. İslim Kebabı
 9. Sebzeli Rosto
 10. Kavurma
 11. Tas Kebabı
 12. Kuzu Tandır
 13. Kuzu İncik Kapama

Bir önceki yemek tarimizde Kıymalı Soslu Patates Tarifi Oktay Usta tarifi kıymalı soslu patates, kıymalı soslu patates nasıl yapılır ve kıymalı soslu patates tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Oktay Usta Tarifleri:

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz